Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός, Άρης, ΑΕΚ και Ηρακλής Κηφισιάς πήραν τα
τέσσερα εισιτήρια για τη τελική φάση του Πανελλήνιου τουρνουά
Παγκορασίδων.
Α' όμιλος (Νεάπολη Λάρισας)
1η αγωνιστική - Παρασκευή 29 Ιουνίου
ΦΣ Πάνθηρες Κοζάνης - Γαία Δράμας 0-3 (21-25, 22-25, 23-25)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - Ναύαρχος Βότσης 3-2 (25-16, 22-25, 14-25, 25-20, 15-12)
2η αγωνιστική - Σάββατο 30 Ιουνίου
Γαία Δράμας - Ναύαρχος Βότσης 3-0 (25-22, 25-22, 26-24)
ΦΣ Πάνθηρες Κοζάνης - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 0-3 (16-25, 21-25, 07-25)
3η αγωνιστική - Κυριακή 1 Ιουλίου
Ναύαρχος Βότσης - ΦΣ Πάνθηρες Κοζάνης 3-0 (25-22, 25-21, 25-17)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - Γαία Δράμας 3-1 (25-07, 26-28, 25-20, 25-15)
Βαθμολογία
1. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 8β. (9-3)
2. Γαία Δράμας 6β. (7-3)
3. Ναύαρχος Βότσης 4β. (5-6)
Βαθμολογία
1. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 8β. (9-3)
2. Γαία Δράμας 6β. (7-3)
3. Ναύαρχος Βότσης 4β. (5-6)
4. ΦΣ Πάνθηρες Κοζάνης 0β. (0-9)
Β' όμιλος (Κλειστό Γιαννιτσών)
1η αγωνιστική - Παρασκευή 29 Ιουνίου
Άρης - Ηρακλής Ιωαννίνων 3-1 (15-25, 25-10, 26-24, 25-11)
ΑΟΠ Μίλωνας - ΑΟ Σουφλαρίων 3-2 (25-08, 22-25, 22-25, 25-17, 15-10)
2η αγωνιστική - Σάββατο 30 Ιουνίου
Ηρακλής Ιωαννίνων - ΑΟ Σουφλαρίων 3-0 (25-23, 25-20, 25-23)
Άρης - ΑΟΠ Μίλωνας 3-0 (25-15, 25-09, 25-18)
3η αγωνιστική - Κυριακή 1 Ιουλίου
ΑΟ Σουφλαρίων - Άρης 0-3 (14-25, 20-25, 18-25)
ΑΟΠ Μίλωνας - Ηρακλής Ιωαννίνων 2-3 (15-25, 25-19, 24-26, 25-18, 07-15)
Βαθμολογία
1. Άρης 9β. (9-1)
2. Ηρακλής Ιωαννίων 5β. (6-5)
3. ΑΟΠ Μίλωνας 3β. (5-8)
4. ΑΟ Σουφλαρίων 1β. (2-9)
Βαθμολογία
1. Άρης 9β. (9-1)
2. Ηρακλής Ιωαννίων 5β. (6-5)
3. ΑΟΠ Μίλωνας 3β. (5-8)
4. ΑΟ Σουφλαρίων 1β. (2-9)
Γ' όμιλος (Κλειστό Μελίνα Μερκούρη Ρέντη)
1η αγωνιστική - Παρασκευή 29 Ιουνίου
Ολυμπιακός - ΑΕΚ 0-3 (21-25, 12-25, 16-25)
Ρεπό ο Σπαρτιατικός
2η αγωνιστική - Σάββατο 30 Ιουνίου
Σπαρτιατικός - Ολυμπιακός 3-1 (25-27, 25-23, 25-18, 25-23)
Ρεπό η ΑΕΚ
3η αγωνιστική - Κυριακή 1 Ιουλίου
ΑΕΚ - Σπαρτιατικός 3-0 (25-15, 25-23, 25-14)
Ρεπό ο Ολυμπιακός
Βαθμολογία
1. ΑΕΚ 6β. (6-0)
2. Σπαρτιατικός 3β. (3-4)
2. Σπαρτιατικός 3β. (3-4)
3. Ολυμπιακός 0β. (1-6)
Δ' όμιλος (Κλειστό Περιστερίου/Δημοτικό Γυμναστήριο Κηφισιάς "Ζηρίνειο")
1η αγωνιστική - Παρασκευή 29 Ιουνίου (Κλειστό Περιστερίου)
ΝΟ Ποσειδών Καλαμάτας - ΑΣ Περιστέρι 0-3 (19-25, 26-28, 20-25)
Ηρακλής Κηφισιάς - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 3-2 (21-25, 25-22, 25-17, 23-25, 15-11)
2η αγωνιστική - Σάββατο 30 Ιουνίου (Ζηρίνειο)
ΝΟ Ποσειδών Καλαμάτας - Ηρακλής Κηφισιάς 1-3
ΑΣ Περιστέρι - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 2-3
3η αγωνιστική - Κυριακή 1 Ιουλίου (Ζηρίνειο)
ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - Νο Ποσειδών Καλαμάτας 3-0 (25-15, 25-22, 25-23)
17.00: Ηρακλής Κηφισιάς - ΑΣ Περιστέρι 3-0 (25-20, 25-16, 25-21)
Βαθμολογία
1. Ηρακλής Κηφισιάς 8β. (9-3)
2. ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 6β. (8-5)
3. ΑΣ Περιστέρι 4β. (5-6)
4. ΝΟ Ποσειδών Καλαμάτας 0β. (1-9)
Βαθμολογία
1. Ηρακλής Κηφισιάς 8β. (9-3)
2. ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 6β. (8-5)
3. ΑΣ Περιστέρι 4β. (5-6)
4. ΝΟ Ποσειδών Καλαμάτας 0β. (1-9)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου